Skaraortens RF 2014-05-03
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2014-05-04 kl. 06:36
Klass P3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C + D
Klass P2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C + D
Klass P1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D

Klass P3 - Dressyr Lätt C:1 Kategori B + C + D
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Ulrika Hällsås Egonson
Domare C: Anette Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Jessica EgonsonWesterbrink´s Wiebren 186,5186,569,074
 Skaraortens RFBjirmen´s Wytse - Cupkeshof Winobert1 
2Lovisa HällströmGinny 18618668,889
 RK i GrästorpJarno RP 145 - Höjmarkens Ikaros RNF 1052 
3Ebba SilbergFix William 185,5185,568,704
 Falbygdens HSFValdo RP 150 - Juno Rory RC 563 
3Tilda HelleWallarps Yellow Rock 185,5185,568,704
 Bergs HästklubbLikstahöjdens Komet - Bajano3 
 
5Molly BerghEglish Duke 183,5183,567,963
 Tibro HSKOkänd - Okänd5 
6Emilia LarssonSärkens Winston 172,5172,563,889
 TidaholmsbygdenSärkens Hip Hop - Simberg Senator RW 926 
7Malin AnderssonNorrhaga Alicia 167,5167,562,037
 Herrljunga RKMaraschino - Vaquero7 
8Linda KarlssonDixie Queen 16716761,852
 Mariestads RKDiamond Boy - Nautiker8 
9Viktoria HällströmMy Amazing Girl 15815858,519
 RK i GrästorpOkänd - Okänd9 
 
till toppen

Klass P2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B + C + D
21 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Ulrika Hällsås Egonson
Domare C: Barbro Andreasson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Lovisa HällströmGinny 209,5209,572,241
 RK i GrästorpJarno RP 145 - Höjmarkens Ikaros RNF 1051 
2Amanda Karlsson LindskogBrava-V 204,5204,570,517
 Grevagårdens RFToulon - Saygon2 
3Felicia NolåkerFUMP`s Fleet Ballerina 203,5203,570,172
 Lilla Edets RKFleetfoot RW 107 - Ekelunds Anjo RW 303 
4Jessica EgonsonWesterbrink´s Wiebren 197,5197,568,103
 Skaraortens RFBjirmen´s Wytse - Cupkeshof Winobert4 
5Natasja LovbornEsse Golden Power 19719767,931
 Lidköpings RKWilloway Goldigger - Prinsen5 
6Stina KarlssonBörsgårds Tango 194,5194,567,069
 Lidköpings RKKälltorps Curry - Zansibar6 
 
7Elise EdholmDusty Rose 19119165,862
 Mariestads RKDart Light - Ballestero7 
8Anna Jonasson SternerNorrhaga Sam 19019065,517
 Nuntorp HSKMaraschino - Kunta Kinte RNF868 
9Ebba SilbergFix William 188,5188,565,000
 Falbygdens HSFValdo RP 150 - Juno Rory RC 569 
9Samuel BlombergBounty 188,5188,565,000
 Skaraortens RFMarshmallow - Rolökke Swallow9 
11Hannah GarpenrudNational Power 187,5187,564,655
 Lidköpings RKPower Boy RP 112 - Horshaga Manolito11 
12Carolina WilligVillgott 18718764,483
 Skaraortens RFSimbergs Hero - Moelgarnedd Montana RW 11412 
13Johanna TellMoonshine 182,5182,562,931
 Skaraortens RFOkänd - Okänd13 
14Emilia LarssonSärkens Winston 180,5180,562,241
 TidaholmsbygdenSärkens Hip Hop - Simberg Senator RW 9214 
15Malin RamneFUMP´s Fleet Arrow 179,5179,561,897
 Lilla Edets RKFleetfoot - Okänd15 
16Malin AnderssonNorrhaga Alicia 178,5178,561,552
 Herrljunga RKMaraschino - Vaquero16 
17Viktoria HällströmMy Amazing Girl 170,5170,558,793
 RK i GrästorpOkänd - Okänd17 
18Rebecka GuttmanVivierroland Pasja 168,5168,558,103
 Lidköpings RKDante - Merwydd Monarch18 
18Clara Karlsson LindskogTuborg Guld 168,5168,558,103
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd18 
20Linda KarlssonDixie Queen 166,5166,557,414
 Mariestads RKDiamond Boy - Nautiker20 
21Eleonora StenbergFlyer Fly 12512543,103
 Bergs HästklubbMinotauros - Genarp ox21 
 
till toppen

Klass P1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C + D
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Ulrika Hällsås Egonson
Domare C: Anette Nilsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Elise EdholmDusty Rose 27127171,316
 Mariestads RKDart Light - Ballestero1 
2Johanna StenbrinkKay 270,5270,571,184
 Bergs HästklubbNieuwmoeds Patrick - Carlo2 
3Sofie HeidenvallRips Malou 264,5264,569,605
 Bergs HästklubbWilloway Goldigger - Debut De La Vie RNF 1313 
3Stina KarlssonBörsgårds Tango 264,5264,569,605
 Lidköpings RKKälltorps Curry - Zansibar3 
 
5Ellen JosefssonSkånhällas Juni 26426469,474
 Vartofta R&KSPriory Dallas - Komet5 
6Malin RamneFUMP´s Fleet Arrow 25325366,579
 Lilla Edets RKFleetfoot - Okänd6 
7Samuel BlombergBounty 24724765,000
 Skaraortens RFMarshmallow - Rolökke Swallow7 
8Carolina WilligVillgott 246,5246,564,868
 Skaraortens RFSimbergs Hero - Moelgarnedd Montana RW 1148 
9Sara KroonChiawatha 245,5245,564,605
 Bergs HästklubbTop Nordpol (DE) RP 146 - Silver Socks ox SPH 28 DK DSP9 
10Johanna TellMoonshine 244,5244,564,342
 Skaraortens RFOkänd - Okänd10 
11Anna Jonasson SternerNorrhaga Sam 23823862,632
 Nuntorp HSKMaraschino - Kunta Kinte RNF8611 
12Natasja LovbornEsse Golden Power 228,5228,560,132
 Lidköpings RKWilloway Goldigger - Prinsen12 
13Rebecka GuttmanVivierroland Pasja 21721757,105
 Lidköpings RKDante - Merwydd Monarch13 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport