Skaraortens RF 2013-05-25
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-05-29 kl. 14:42
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori D Avd. B

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Sandra Andersson WickströmHobson   
 Mariestads RKSimberg Hobnob - Linksbury RoyalistRW 82063,35028,40
 
2Ester BawelinEssenar Dundeal   
 TidaholmsbygdenOkänd - Okänd059,05033,57
3Emilia LarssonSärkens Winston   
 Skaraortens RFSärkens Hip Hop - Simberg Senator RW 92051,98435,57
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Carolina WilligVillgott  
 Skaraortens RFSimbergs Hero - Moelgarnedd Montana RW 114056,66
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Jacqueline FransénCipa´s Olanda   
 TidaholmsbygdenOkänd054,10027,84
2Moa JohanssonZephyr   
 Falbygdens HSFLunnalyckans Tacado - Okänd054,31031,38
 
3Linnea Abdul-RahmanSessan Star   
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd058,84251,19
4Jennifer Lidborg anderssonKulltorps Indus   
 Skaraortens RFDownland Wild Fowler - Paddock Camargue RW 91064,19434,68
5Felicia KvistJupiter   
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd451,66  
6Felicia KvistSprund   
 Bergs HästklubbSproti frá Haeli848,21  
7Karin StefansdotterTranegildes Obtain   
 Hjo HSKZendro SPH - Okänd860,99  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Miriam OlssonDidrik Gray  
 Mariestads RKJolly Roger RNF 109 - Ballestero RNF 83056,35
2Amanda AndréZorina  
 Mölltorps RSPower Boy - Stackarps Billbau455,95
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Madelene IngerhageMrs Valentine   
 Skultorps RSOkänd063,84034,41
2Samuel BlombergBounty   
 Skaraortens RFMarshmallow - Rolökke Swallow057,72036,34
 
3Felicia LarssonQueen of Diamonds   
 Hjo HSKMinotauros - Small-Land Masquerade BRP 2050,82436,22
4Felicia LarssonPower of Love   
 Skaraortens RFPower Boy - Carl NRA056,15440,54
5Hilma BawelinQueen Shania   
 TidaholmsbygdenOkänd454,82  
6Malin AstrellVanity´s Vivid Valliant   
 Myråsens RKSeeblick - Valentino He. Imp 81455,80  
7Madelene IngerhageJuel Timon   
 Skultorps RSOkänd - Okänd778,55  
8Cornelia KarlssonPicasso   
 Lidköpings RKOkänd - Okänd1477,55  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Moa JohanssonBrodals Rosalinn130,00 kr  
 Herrljunga RKLinksbury Realist - The Hale Helios063,82026,50
2Clara Karlsson LindskogTuborg Guld130,00 kr  
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd065,04033,37
 
3Hugo HäggDante´s Chance   
 Grevagårdens RFOkänd - Okänd066,531241,90
4Sandra Andersson WickströmHobson   
 Mariestads RKSimberg Hobnob - Linksbury RoyalistRW 82069,49Ute. 
5Amanda GejervallTrendy Celeb   
 Grevagårdens RFOkänd - Okänd173,55  
6Ester BawelinEssenar Dundeal   
 TidaholmsbygdenOkänd - Okänd972,85  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Carolina WilligVillgott  
 Skaraortens RFSimbergs Hero - Moelgarnedd Montana RW 114067,91
2Emilia LarssonSärkens Winston  
 Skaraortens RFSärkens Hip Hop - Simberg Senator RW 92174,98
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Tove GejervallMathis des Mauvis130,00 kr  
 Grevagårdens RFEast end Breezer - Peveril Peter Piper067,05026,79
2Isa HjortsäterHembys Mimosa130,00 kr  
 Floby RyttareVernons Peeping Tom - Moonstar061,74027,31
3Hanna BergLowis Sir Roaby130,00 kr  
 Floby RyttareRooar - Carnaby Patrick Hooligan065,11027,97
4Johanna GreusVind130,00 kr  
 Mölltorps RSOkänd - Okänd065,16028,06
5Lisa ForslundBränntomts Julius130,00 kr  
 Skaraborgs PSAladdin - Janus RC 71069,10028,75
 
6Sanna PetterssonKenzoo Nobel   
 Grevagårdens RFFlight - Springtime RNF 33065,51029,53
7Moa JohanssonZephyr   
 Falbygdens HSFLunnalyckans Tacado - Okänd062,02034,13
8Amanda FrödenIdyllens Onyx   
 Lidköpings RKRodlease Dancing Gold - Jolly Roger063,17426,53
9Sandra BäckströmSurprise   
 Herrljunga RKOkänd - Okänd066,06428,37
10Elin SvenlertWillenium   
 Skaraborgs PSMiclas Micado - Hiawatha064,94542,03
11Ebba ErikssonBella Mi Po   
 Hjo HSKPommac RC - Nice-n-Easy RC459,63  
12Jacqueline FransénCipa´s Olanda   
 TidaholmsbygdenOkänd465,38  
13Felicia Dolk FröjdBränntomts Wilmer   
 Skaraborgs PSMyrens Wilbur RC - Earl of Doon469,21  
14Alicia CarlssonBoccia   
 Mölltorps RSMiclas Madoc RNF - Buck RNF471,88  
15Charlotte CedermarkBränntomts Julius   
 Skaraborgs PSAladdin - Janus RC 71863,73  
16Linnea Abdul-RahmanSessan Star   
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd1182,36  
17Jennifer Lidborg anderssonKulltorps Indus   
 Skaraortens RFDownland Wild Fowler - Paddock Camargue RW 91Utg.   
17Sandra PelzShirley   
 Skaraborgs PSPrince River - SurpriseUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Miriam OlssonDidrik Gray  
 Mariestads RKJolly Roger RNF 109 - Ballestero RNF 83066,31
2Amanda AndréZorina  
 Mölltorps RSPower Boy - Stackarps Billbau870,16
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Moa BergmanET Moorland Star130,00 kr  
 Grevagårdens RFOkänd059,11027,69
2Linnea CarlssonMiclas Metallic130,00 kr  
 Östadkulle RKMiclas Curt Cobain - Lipton 779068,02028,16
4Hugo RamosBoy130,00 kr  
 Bergs HästklubbOkänd - Okänd062,70029,63
5Elin GisslénFlemmingh "B" V/H Juxschot130,00 kr  
 Grevagårdens RFBenneton "V" 24212 - Okänd069,56030,25
 
6Emelie DanielssonNova130,00 kr  
 Falbygdens HSFOkänd - Okänd059,13032,90
7Samuel BlombergBounty   
 Skaraortens RFMarshmallow - Rolökke Swallow067,45Ute. 
8Charlotte CedermarkBränntomts Wera   
 Skaraborgs PSGarryhack Fredrick - Myrens Wilbur RC 59461,12  
9Ida ThulinChampagne   
 Grevagårdens RFOkänd - Okänd462,35  
10Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom463,47  
11Joanna JönssonSackum Marybel   
 Lidköpings RKLurifax Stavsdal SKN1 - Shack465,00  
12Malin AstrellJon Bon Jovi   
 Myråsens RKOkänd467,52  
13Louise NeldinNo Angel S   
 Mölltorps RSNobelboy - Andy Achall869,36  
14Josefine ThorsellPol's Donja   
 Floby RyttareMarits Mistique - Kantje's Ronaldo884,46  
15Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - Okänd887,24  
16Ebba ErikssonStorm   
 Hjo HSKOkänd - Okänd1772,25  
17Malin AstrellVanity´s Vivid Valliant   
 Myråsens RKSeeblick - Valentino He. Imp 81Ute.   
17Madelene IngerhageMrs Valentine   
 Skultorps RSOkändUte.   
17Stina EfraimssonBurkoole Boy   
 Falbygdens HSFOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Felicia LarssonPower of Love  
 Skaraortens RFPower Boy - Carl NRA069,24
 
2Nora MårtenssonFitchets Mounts Petal  
 Falbygdens HSFOkänd - Okänd783,81
3Hilma BawelinQueen Shania  
 TidaholmsbygdenOkänd884,93
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Moa JohanssonBrodals Rosalinn   
 Herrljunga RKLinksbury Realist - The Hale Helios067,20035,06
2Amanda GejervallTrendy Celeb   
 Grevagårdens RF (1)Okänd - Okänd076,03037,09
 
3Ingrid RavikHectors Hero   
 Bergs Hästklubb (1)Okänd - Okänd066,78430,40
4Hugo HäggDante´s Chance   
 Grevagårdens RF (2)Okänd - Okänd471,05  
5Clara Karlsson LindskogTuborg Guld   
 Bergs Hästklubb (1)Okänd - Okänd3278,00  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori C Avd. A
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Amanda FrödenIdyllens Onyx   
 Lidköpings RK (1)Rodlease Dancing Gold - Jolly Roger065,95032,12
2Elin SvenlertWillenium   
 Skaraborgs PSMiclas Micado - Hiawatha059,96032,23
3Isa HjortsäterHembys Mimosa   
 Floby Ryttare (1)Vernons Peeping Tom - Moonstar061,26032,34
4Johanna GreusVind   
 Mölltorps RS (1)Okänd - Okänd067,13037,81
 
5Sanna PetterssonKenzoo Nobel   
 Grevagårdens RF (2)Flight - Springtime RNF 33064,88437,63
6Alicia CarlssonBoccia   
 Mölltorps RS (1)Miclas Madoc RNF - Buck RNF067,22838,95
7Ebba ErikssonBella Mi Po   
 Mölltorps RS (1)Pommac RC - Nice-n-Easy RC462,06  
8Sandra BäckströmSurprise   
 Herrljunga RKOkänd - Okänd469,16  
9Tove GejervallMathis des Mauvis   
 Grevagårdens RF (2)East end Breezer - Peveril Peter Piper469,29  
10Sandra BäckströmHot Shot   
 Floby Ryttare (1)Highlander - Elvis470,78  
11Tea OlssonBränntomt Cleo   
 Skaraborgs PS (1)Ernford Jester RWR - Tan Lan Iolo RWM474,69  
12Felicia Dolk FröjdBränntomts Wilmer   
 Skaraborgs PS (1)Myrens Wilbur RC - Earl of Doon871,84  
13Alva HäggChampagne   
 Grevagårdens RF (1)Okänd - Okänd875,62  
14Lisa ForslundBränntomts Julius   
 Skaraborgs PS (1)Aladdin - Janus RC 711272,01  
15Hanna BergLowis Sir Roaby   
 Floby Ryttare (1)Rooar - Carnaby Patrick Hooligan3278,00  
15Johanna StenbrinkTingeling   
 Bergs Hästklubb (1)Dito3278,00  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag Kategori D Avd. A
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångOmhoppning
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Tove GejervallMunsboro Clobie   
 Grevagårdens RF (1)Okänd - Okänd065,61034,66
2Lisa ForslundKällstorps Ulex   
 Skaraborgs PSAsso Sarastro - Danilio064,28436,62
3Charlotte CedermarkNicen curly   
 Skaraborgs PS (1)Nice-n-Easy RC - Earl of Doon DCH 33063,27833,38
4Elin GisslénFlemmingh "B" V/H Juxschot   
 Grevagårdens RF (1)Benneton "V" 24212 - Okänd061,36946,84
5Ebba ErikssonStorm   
 Hjo HSKOkänd - Okänd464,31  
 
6Linnea CarlssonMiclas Metallic   
 Östadkulle RKMiclas Curt Cobain - Lipton 779467,26  
7Malin AstrellJon Bon Jovi   
 Myråsens RKOkänd468,84  
8Hugo RamosBoy   
 Bergs Hästklubb (1)Okänd - Okänd579,88  
9Charlotte CedermarkLucy Rose   
 Skaraborgs PSOkänd - Okänd862,69  
10Moa BergmanET Moorland Star   
 Grevagårdens RF (2)Okänd1083,93  
11Stina EfraimssonBurkoole Boy   
 Falbygdens HSFOkänd - Okänd1290,64  
12Louise NeldinNo Angel S   
 Mölltorps RSNobelboy - Andy Achall3278,00  
12Ida ThulinChampagne   
 Grevagårdens RFOkänd - Okänd3278,00  
12Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - Okänd3278,00  
12Cornelia KarlssonPicasso   
 Lidköpings RK (1)Okänd - Okänd3278,00  
12Joanna JönssonSackum Marybel   
 Lidköpings RK (1)Lurifax Stavsdal SKN1 - Shack3278,00  
12Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RS (1)Miclas Activ - Vernons Peeping Tom3278,00  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Lag Kategori D Avd. B
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Monica Kylén
Tävlingsledare: Petra Malm Carlsson
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Nora MårtenssonFitchets Mounts Petal  
 Falbygdens HSFOkänd - Okänd466,62
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:1a Lag
7 startande lag
Banbyggare: Ulf Liljedorff
 
PlatsKlubbLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Grevagårdens RFLag 102039118,59
  
 
 Tove GejervallMunsboro Clobie065,61034,66 
 Amanda GejervallTrendy Celeb076,03037,09 
 Elin GisslénFlemmingh "B" V/H Juxschot061,36946,84 
 Alva HäggChampagne875,62   
2Mölltorps RSLag 14196,41876,76
  
 
 Johanna GreusVind067,13037,81 
 Alicia CarlssonBoccia067,22838,95 
 Ebba ErikssonBella Mi Po462,06   
 Oline KristianssonHembys Bellona Blanca3278,00   
3Grevagårdens RFLag 28205,22437,63
  
 
 Hugo HäggDante´s Chance471,05   
 Sanna PetterssonKenzoo Nobel064,88437,63 
 Tove GejervallMathis des Mauvis469,29   
 Moa BergmanET Moorland Star1083,93   
4Skaraborgs PSLag 112209,8833,38
  
 
 Charlotte CedermarkNicen curly063,27833,38 
 Tea OlssonBränntomt Cleo474,69   
 Felicia Dolk FröjdBränntomts Wilmer871,84   
 Lisa ForslundBränntomts Julius1272,01   
5Floby RyttareLag 136210,04032,34
  
 
 Isa HjortsäterHembys Mimosa061,26032,34 
 Sandra BäckströmHot Shot470,78   
 Hanna BergLowis Sir Roaby3278,00   
 Josefine ThorsellPol's Donja     
6Bergs HästklubbLag 137224,66430,4
  
 
 Ingrid RavikHectors Hero066,78430,40 
 Clara Karlsson LindskogTuborg Guld3278,00   
 Hugo RamosBoy579,88   
 Johanna StenbrinkTingeling3278,00   
7Lidköpings RKLag 164221,95032,12
  
 
 Amanda FrödenIdyllens Onyx065,95032,12 
 Cornelia KarlssonPicasso3278,00   
 Joanna JönssonSackum Marybel3278,00   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport