Skaraortens RF 2013-04-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-04-28 kl. 20:39
Klass 4 - Dressyr LAG div 1 omg 1 Lag
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:1
Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2

Klass 4 - Dressyr LAG div 1 omg 1 Lag
3 startande lag
 
PlatsKlubbLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Norra Älvsborgs RKLag 168,206
  Hanna Johansson
 
   Emma RoskvistDon Charly71,702 
   Maria LarssonGoofy63,023 
   Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini69,894 
   Linn JohanssonGoliat Pan55,319 
2Skövde RFLag 167,152
  Tiina Pajunen
 
   Tiina PajunenAlwina74,149 
   Christian ErikssonCognac62,093 
   Denise GustavssonMadonna65,213 
   Hanna HagelinScotch Rill  
3Skaraortens RFLag 166,273
  Lena Axelsson
 
   Anna SyberfeldtMazurka63,605 
   Emma LindqvistNickelodeon68,085 
   Karin AnderströmRubinella Pop61,628 
   Katarina LyxellDonsson67,128 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:4
LA:4 dressyrbanan ute
20 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Katarina Lyxell
Domare C: Carina Andersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Johanna DrathHitmaster 273,5273,566,707
 Grevagårdens RFSmashing Hit - Master1 
2Louise Albansson BrohedeMazurka 273,5273,566,707
 Skaraortens RFWarsteiner - Viking1 
3Denise GustavssonMadonna 27327366,585
 Skövde RFMilton - Algarve3 
4Åsa AlsterlundAll Cash 269,5269,565,732
 Skultorps RSCagancho - Pentagon (ex Paspartout)4 
 
5Anna RingströmFidelio 265,5265,564,756
 Skövde RFBolero - Hertigen5 
6Frida ÅlebringGodiva Guild 262,5262,564,024
 Vartofta R&KSGuido (ex Gudo) - Calypso IV6 
7Alice ThorvaldHigh Freedom 26226263,902
 Skaraortens RFCortus - Cor de la Bryere7 
8Malin StrålmanRebecca 261,5261,563,780
 Skaraortens RFAdvokat - Racot8 
9Emma ArvidssonMétis 253,5253,561,829
 GäseneryttarnaMagritte - Marramas9 
10Erika SvenssonBaltazar 250,5250,561,098
 Mariestads RKBriar - Nocturne10 
11Jessica ÖdvallBrian 25025060,976
 Falbygdens HSFDardel - Allegretto11 
12Kristina MagnussonBallantines 246,5246,560,122
 Mariestads RKSaigon (ex Swingo) - Ambassadeur12 
13Sofia RidderstadMilliano af Hvarre 245,5245,559,878
 MantorpsryttarnaMichellino - Urmann af Hvarre13 
14Caroline GustafssonCiara 24524559,756
 Lidköpings RKWarsteiner - Jaguar14 
15Kristina MagnussonSurprice Gold 22822855,610
 Mariestads RKHip Hop - Acapulco Gold15 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår C:1
Lagklass Ridhus
42 anmälda, 34 startande, 9 placerade
Premier
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Katarina Lyxell
Domare C: Ulrika Ohlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Tiina PajunenAlwina500,00 kr348,5348,574,149
 Skövde RF (1)Alabaster - World Cup III1 
2Lisa GrantnerLa Light350,00 kr345,5345,573,511
 TidaholmsbygdenEighty Eight Keys xx - Tamburin2 
3Sofia RidderstadMilliano af Hvarre210,00 kr339,5339,572,234
 MantorpsryttarnaMichellino - Urmann af Hvarre3 
4Maria LarssonGoofy210,00 kr33833871,915
 Norra Älvsborgs RKRavell - Artist4 
4Malin LantzFirst Impression210,00 kr33833871,915
 Borås FKFlorencio I - Pik Labionics4 
6Emma RoskvistDon Charly210,00 kr33733771,702
 Norra Älvsborgs RK (1)Charly Chaplin - Korado6 
7Rebecka RönningbergLauri210,00 kr33633671,489
 MantorpsryttarnaLaurentio - Avus7 
8Johanna DrathSantina210,00 kr335,5335,571,383
 Grevagårdens RFSaigon (ex Swingo) - Flamingo8 
9Ulrika GlamhedenFighter Spirit210,00 kr334,5334,571,170
 Lidköpings RKBriar 899 - Chirac9 
 
10Jonas PetterssonDonatello 33433471,064
 Vartofta R&KSDonnerfly - Elizar10 
11Jennifer LundgrenSuch a Hit 32932970,000
 Borås FKSandro Hit - Wendenburg11 
12Veronika MagnussonÅbackens Dry Martini 328,5328,569,894
 Norra Älvsborgs RK (1)Valentin Bell RNF - Leede´s Boy RNF12 
13Eleonore BlomquistSiciliano 32832869,787
 GäseneryttarnaFeliciano - Sebastian13 
13Kristina MagnussonBallantines 32832869,787
 Mariestads RKSaigon (ex Swingo) - Ambassadeur13 
15Malin StrålmanRebecca 32732769,574
 Skaraortens RFAdvokat - Racot15 
16Johanna DrathHasufell 321,5321,568,404
 Grevagårdens RFDanone - Longchamp16 
17Emma LindqvistNickelodeon 32032068,085
 Skaraortens RF (1)Eighty Eight Keys - Pascal17 
18ElseMarie ÖhrlingCasamira 31931967,872
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe18 
19Linda SkoglundElstar 318,5318,567,766
 Skaraborgs FKEscudo II - Raphael19 
20Katarina LyxellDonsson 315,5315,567,128
 Skaraortens RF (1)Quite Easy - Cortez20 
20Annie NilssonRhino 315,5315,567,128
 Mariestads RKOkänd20 
22Jennifer PeterssonEroz 314,5314,566,915
 TidaholmsbygdenFalleur - Cesam22 
23Linda AgmellMr Darcy 310,5310,566,064
 Mariestads RKDardel - Kaliber23 
24Helen DjupfeldtFlying Angel 309,5309,565,851
 Skaraortens RFDonnerfly - Ampere24 
25Denise GustavssonMadonna 306,5306,565,213
 Skövde RF (1)Milton - Algarve25 
26Rebecka RönningbergChantelle 30630665,106
 MantorpsryttarnaMetall - Continue26 
27Caroline GustafssonCiara 30530564,894
 Lidköpings RKWarsteiner - Jaguar27 
27Mikaela JakobssonScandic T 30530564,894
 Helsingborgs FRKSandakan - Acagion27 
29Magdalena BorellZan Greal 298,5298,563,511
 Götene RKAkribori - Zorn29 
30Karine NyheimHarriett 293,5293,562,447
 Grevagårdens RFHighlander - Sack30 
31Emma ArvidssonMétis 28728761,064
 GäseneryttarnaMagritte - Marramas31 
32Erika SvenssonBaltazar 286,5286,560,957
 Mariestads RKBriar - Nocturne32 
33Linn JohanssonGoliat Pan 26026055,319
 Norra Älvsborgs RK (1)Good Future - Kaliber33 
34Linda BergstrandTjörn 24124151,277
 Skultorps RSVermouth - Chapman34 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Medelsvår B:2
Lagklass Dressyrbana Ute
33 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Barbro Andreasson
Tävlingsledare: Katarina Lyxell
Domare C: Wanja Wallemyr
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 KlubbHärstamning 
1Jonas PetterssonZinnia425,00 kr288,5288,567,093
 Vartofta R&KSPrestige VDL - Master (SWB)1 
1Katarina JivemoDayton LB425,00 kr288,5288,567,093
 Skaraortens RFD-Day - Ciceron1 
3Johanna KarlssonPhewe210,00 kr285,5285,566,395
 Marks RidklubbWarsteiner - Stanford3 
4Linda EklundBalou du Darco210,00 kr285,5285,566,395
 Skaraborgs FKBalou du Rouet - Padarco3 
5Cecilia RyegårdLancôme UCAS210,00 kr28028065,116
 Lidköpings RKLaurentio - Concorde5 
5Mikaela Alderin-DanielssonCallaway210,00 kr28028065,116
 Jönköpings FKCorlensky G - Dormello5 
5Jennifer LundgrenSuch a Hit210,00 kr28028065,116
 Borås FKSandro Hit - Wendenburg5 
 
8Tiina PajunenAlwina 27627664,186
 Skövde RFAlabaster - World Cup III8 
9Anna SyberfeldtMazurka 273,5273,563,605
 Skaraortens RF (1)Warsteiner - Viking9 
10Maria LarssonGoofy 27127163,023
 Norra Älvsborgs RK (1)Ravell - Artist10 
11Bethine LevinDon Quijote 27027062,791
 Lilla Edets RKQuite Easy - Island Reef xx11 
11Malin LantzFirst Impression 27027062,791
 Borås FKFlorencio I - Pik Labionics11 
13Fanny HultmanAbelin 26826862,326
 Nääs RFBellini - Favorit13 
14Christian ErikssonCognac 26726762,093
 Skövde RF (1)Bayron - Vivaldi14 
14Jennifer PeterssonEroz 26726762,093
 TidaholmsbygdenFalleur - Cesam14 
14Inger Engbom BaldMemphis 26726762,093
 RK GullhovRubinrot - Krevad14 
17Mikaela JakobssonScandic T 26626661,860
 Helsingborgs FRKSandakan - Acagion17 
18Karin AnderströmRubinella Pop 26526561,628
 Skaraortens RF (1)Rubinrot - Bernstein18 
19Johanna DrathSantina 26426461,395
 Grevagårdens RFSaigon (ex Swingo) - Flamingo19 
20ElseMarie ÖhrlingCasamira 263,5263,561,279
 Kumla RidklubbAkribori - Goldlöwe20 
21Elin MobergFlocon de Neige 261,5261,560,814
 Mariestads RKFriedensfuerst - Welt As21 
22Matilda LöfbergFlensburger 260,5260,560,581
 Lidköpings RKFriedensritter - Davignon22 
23Eleonore BlomquistSiciliano 26026060,465
 GäseneryttarnaFeliciano - Sebastian23 
24Katarina LyxellDonsson 25425459,070
 Skaraortens RFQuite Easy - Cortez24 
25Anna KjellAvec (SWB) 25225258,605
 Lidköpings RKFigaro R - Bernstein25 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport