Lag 2009

Hoppning

Div: II häst
Lagledare: Cecilia Hjortfors
Katja Perkiö – Mario
Thomas Eliasson – Marcolita
Madicken Lundgren – Fazore
Ann-Louise Jonsson – Mr Pomeroy
Per-Erik Westö – T-turtel
Julia Åkesson – Ninja
Resultat: Tog tredje platsen i andra omgången, segrade sista omgången och kom trea totalt i serien.

Div: II ponny
Lagledare: Cecilia Hjortfors
Julia Ljungström – Wynja Belle
Emilia Sandh – Eriksbyns Colette
Madicken Lundgren – Fabuolus Fabian
Emelie Andersson – Amber
Emilia Ottersten Johansson – Paddy Brown
Linn Andersson – Amber
Linnéa Carlsson – Ragnarps Splendid
Resultat: Knep tredje platsen i första omgången och segrade sista omgången och kom trea totalt.

Div:I häst
Lagledare: Rob Groen
Alexandra Norlander – Irca M
Linda-Mari Ohlin – Conqubin
Linda Malm Groen – Azalea
Lotta Malmgren – Albany
Alexei Johansson – Tina Turner

Div:I ponny
Lagledare:Cecilia Hjortfors
Sofia Andersson – Simbergs Hero
Emelie Andersson – Amber
Julia Lindholm – Prince Lee
Lovisa Olén – O´xena
Johanna Håkansson – Daphne
Emilia Sand – Colette
Madicken Lundgren – Fabulous Fabian
Resultat: 2:a i andra omgången

Dressyr

Div:I häst
Lagledare Lena Axelsson/Eva Persson
Lag 1:
Emma Lindqvist – Winjett
Madeleine Axelsson – Wictory
Eva Persson – Mazurka
Angelica Remfäldt – Divan And Only
Marianne Medin – Zyclone
Lag 2:
Nadia Lyxell – Donsson
Karin Bredelius – Effort
Christina Andersson – Hertzingin
Sara Långerud – Land Cooper L
Resultat: Lag 1: Tog andra platsen i första omgången, segrade andra omgången, segrade sista omgången och segrade i serien totalt. Lag 2. Segrade första omgången och kom trea totalt i serien.

Div:II häst
Lagledare: Annelie Svedenqvist/Katarina Lyxell
Lisa Pettersson – Zinia
Caroline Hedberg – Zyclone
Emma Lindqvist – Rikoschett
Malin Iversen – Mr Higgins
Eva Persson – Yum Yum
Emma Lindqvist – Rikoschette
Martina Svedenqvist – Stampe
Alice Pettersson – High Freedom
Kristin Andersson – Calypzo
Torun Mehamer – Madame Butterfly
Anna Jarnhede – Cordinat MB
Resultat: Tredje plats första omgången, segrade andra omgången, segrade sista omgången och även totalt.

Div:III häst
Lagledare: Gunilla Iversen
Lars Persson – Quinne
Katarina Lyxell – Donsson
Katja Perkiö – Mario
Cecilia Apell – Explorer
Karin Anderström – Rubinella Pop
Malin Iverssen – W.w Sunlight
Erika Iverssen – Lancõme
Resultat: Tvåa i andra omgången och trea i sista omgången.

Div.III ponny
Lagledare Karin Badh-Magnusson
Lovisa Stenberg – Yaya
Emma Egonsson – Westerbrink´s Wiebren
Emelie Andersson – Amber
Louise Magnusson – Gorgeus
Sofia Andersson – Simbergs Hero
Emilia Sandh – Eriksbyns Colette
Resultat: Trea totalt i serien